Kombi Petek Temizliği

Petekleriniz iyi ısınmıyor veya üst tarafı sıcak alt tarafı soğuk olmaya başladığında kalorifer tesisatınıza bakım yaptırma zamanı gelmiş demektir. Radyatörlerin yeterli ısıda yanmama sebebi bazıları sıcak suyun yeterli hızda sirkülasyon yapamadığından kaynaklanır. Isınma problemi yaşayan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yaparak çözüm bulunamaz. Tecrübeli profesyonel ustalarımız peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun kaynağına inerler. Kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir bu gibi sıkıntıları anlamak profesyonel ustalarla ancak çözülebilir. Yetiştirdiğimiz elemanlar kombi petek temizliği konusunda dairelerde yaşanan ısınamama gibi problemlerini bizzat görerek tecrübe kazanmış ekiplerden oluşmaktadır. Bazı evlerde yeterli büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerin gerekli seviyede ısı transferi yapamamasına sebep olur. Sıcak suyun kombinizden çıkış yapıp tesisat borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda bütün olumsuz sonuçlar ortaya çıkarılır. Yapılan tesisat yıkama işlemi sonucunda evinize gelen firma yada şahıslar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız bütün petek temizleme işlemlerini bir daha gözden geçirmenizi öneririz.

Tesisat ve petek temizliği nasıl yapılır?

Öncelikle bu yazıyı yazmamızdaki amaç peteklerini temizletecek müşterilerimizi aydınlatmaktır. Kalorifer borularını temizletmekteki amaç ise tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkarmaktır. Zira akıl almaz derecede bu işin kaçamak yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri ise müşterilerin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içindeki kirli suyu boşaltıyor, buraya kadar her şey normal zira tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atıp vanayı kapatıp çıkıyorlar Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içerisinde temizlik yapabilir mi? Bizce yapmaz neden mi? Temizlik yapsa bile içerde ilaç kireci pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek uçacak değil ya. İlaçlama yapıldıktan 20-25 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa yine peteklerin dibine çökecek ve ısı probleminiz tekrarlanacaktır. Ayrıca bu tür kimyasallar asit özelliğine sahip bir yapıdadır. Kombinin içerisinde bir saatten fazla durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz çıkaracaktır. Bazı zamanlarda ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten 1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventili su atmaya başlar. Kısacası asit özelliği barındıran temizlik kimyasalını içeriye atıp bırakıp gidecek bir babayiğit tanımıyorum. İçeriye asit özelliğine sahip kimyasal bırakıp gitsinler de görelim. Anlatacaklarım bu kadar tesisatınızı ve peteklerinizi temizletirken bir kez daha düşünün içeriye atılan kimyasalların mutlaka yetkili ağızlardan içeriğini öğrenin. Plastik kabın içerisindeki ilaç sandığınız sıvı boyalı su bile olabilir. Bunları nereden mi biliyoruz bu işte kendilerini büyük firmaymış gibi gösteren eli anahtar tutmasını bile bilmeyen yani su tesisat ustası olmayan bu işe sırf para kazanma amaçlı giren çok vatandaş tanıyoruz. Bu işi sektöre kazandırmış biri olarak işinizi verirken telefonda güzel ses tonu ile değil telefonda karşınıza çıkan kişinin sorduğunuz sorulara cevap verebiliyor mu yoksa veremiyor mu diye kontrol edin.

 

Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği

 

 

 

 

Peteklerimi Ne Zaman Temizletmem Gerekir?

Petekleriniz eski performansını yitirdiğinde aşağıdaki şikayetleri yaşıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %95`i tesisatınızdaki aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yapılır.

1– Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyorsa

2– Petekleriniz az ısınıyorsa

3– En sondaki radyatör hiç yanmıyorsa

4– Kombi devir dayim yapamadığı durumlarda

5– Tesisatınız tıkandığında kombiniz sürekli arızaya geçiyorsa

6– Kalorifer tesisatınızın 3 senedir temizliği yapılmamış ise

7– Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa

İstanbul’un 7/24 tüm bölgelerine bakmaktayız tek yapmanız gerek şey ise telefonlarımızdan birini arayıp servis hizmetinde bulunmak istediğinizi söylemenizdir ve istediğiniz gün ve saatte profesyonel ustalarımız kapınızda olacaktır.

  •  0212 325 30 90                 0212 427 04 25                  0212 232 06 44                 0212 578 03 74                0555 984 03 14

 

 

Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Kombi servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIKLA ARA