kombi altından su damlatıyor

kombi altından su damlatıyor arızası için İstanbul Avrupa yakası Seyrantepe mahallesi Altınay caddesinden Ayhan bey bizleri arayarak Eca kombi altından su damlatıyor arızası için servis talebinde bulundu. Ayhan bey petekleri çalıştırdığında yada sıcak suyu açtığında eca marka kombi cihazının altından damlayan sudan dolayı endişelenmiş ve hemen kombi servisi olarak ustatamirciyi google da arayarak bulmuş. Servisimize eca kombi altından su kaçırıyor arızası için kayıt bırakan ayhan bey için bölgede hazır bekleyen araçlarımızdan bir tanesini hemen gün içerisinde acil olarak yönlendirdik. 

kombi altından su damlatıyor

bu arada eca kombi servisi acil telefon numaralarımız şöyledir

0212 625 30 90 – 0212 232 06 44 – 0212 427 04 25 – 0212 578 03 74 – 0555 984 03 14

anadolu yakasında bulunan bir diğer şubemiz olan eca kombi anadolu yakası servisi numaraları

0216 387 83 53 – 0555 984 03 13

servis elemanlarımız Seyrantepe mahallesinde ikamet eden ahmet beyin evine ulaştıklarında kombi arıza tespiti işlemlerine başladılar, servis yetkilimizin test ettiği kombi altından su damlatmaya devam etti ilk yapılan kombi arıza tespiti kontrollerinde genleşme tankının hava basıncının yeteri kadar olmadığı ve tanka hava basılması gerektiğini ve bu hava basım işleminden sonra cihazın normal seyrine döneceği ahmet bey e bilgi olarak verildi, müşterimiz ahmet beyden alınan onay neticesinde eca marka su damlatan kombinin genleşme tankına 1 bar hava basıldı, hava basıldıktan sonra kombi altından su damlamadığı kontrol edildi, arıza giderilmişti, Seyrantepe eca kombi servisi olarak ahmet beye tekrar su damlatması durumunda genleşme tankının değişmesi gerektiği bilgisi verildi, Ahmet beyin isteği üzerine cihaza yıllık petiyodik bakım yapıldı kendisine petek temizliği işleminin de yapılması gerektiği bilgisi verildi.

kombi altından su damlatıyor

kombi altından su damlatıyor

Sonuç olarak markası ve modeli ne olursa olsun kombi altından su damlatıyor arızası için evinize gelen servisin yapması gereken işlemlerden bazıları bunlardır. Kombi altından su damlatıyor arızası başka parçalardan da kaynaklı olabilir, ilk olarak servisin aşağıda size bildirdiğimiz parçalara bakması gerekmektedir.

  • eşanjör delik olabilir (kombi bu yüzden altından su kaçırabilir)
  • Genleşme tankı havası yoktur yada deliktir (kombi altından su kaçırır)
  • doldurma vanası arızalıdır. (kombi bu sebepten altından su damlatabilir)
  • Emniyet ventili arızalı olabilir (kombi emniyet ventilinden su damlatabilir)
  • Sağ yada sol Blok çatlamış olabilir (kombi su damlamasına neden olur)

kombi su damlatması sonucunda cihazın suyu eksilir ve çalışmaz, servis çağırmadan önce kombi su barının 1,5 a ayarlı olduğuna emin olun, eğer kombi su barı 1,5 u gösteriyor ise cihaza resetleme işlemi uygulayın reset işlemi her cihaza göre farklılık gösterebilir. reset işlemi sonrasında cihaz hala su kaçırıyor ise kombi Servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

yukarıda size bildirilen parçalar dışında başka bir parçadan kaynaklı kombi su damlatıyor arızası çok nadir görülür.

Tagged with: , , , , , , , , , , , , ,
Posted in kombi arızaları
One comment on “kombi altından su damlatıyor
  1. admin dedi ki:

    Servisimiz tarafından yapılan tüm işlemler 1 sene yerinde garantilidir. Servisimiz istanbul’un tüm bölgelerine yerinde kombi servisi hizmeti sağlamaktadır.

1 Pings/Trackbacks for "kombi altından su damlatıyor"
  1. […] için sizlere bu makalemizde bilgi veren servisimiz bir önceki makalesinde ise kombi altından su damlatıyor arızası hakkında bilgi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIKLA ARA