Kombi çalışıyor petekler çalışmıyor

Kombi  kullanım suyu sıkıntısının 2 nedeni vardır.(kombi markalarına göre farklılık gösterebilir.)

Kombinin alt kısmında dikkat ettiyseniz 4 adet boru girişi vardır. Bu borulardan ikisi kalın ikisi incedir. Üzerinde vana ve filtre bulunan ince boru temiz su giriş borusudur. servisimiz ayrıca kombi çalışıyor petekler ısınmıyor servisi olarakta sizlere yerinde 7/24 hizmet sağlamaktadır bizleri arayarak hemen bizden servis talebinde bulunabilirsiniz. Kombi arıza servisi hizmetimiz tüm istanbul bölgelerini kapsamaktadır, sadece sizlere bir telefon uzaklığındayız.

İlk olarak  kontrol etmeniz gereken noktalar şunlardır; musluktan sıcak su tarafını açtığınızda debisinde  azalma mevcutmu yani su az mı akıyor yoksa normal kullandığınız her zamanki gibi mi akıyor. Bu olay çok önemli bir olaydır çünkü eğer su debisi az ise kombiniz suyun aktığını sensörlerle hissettiği için o sensörleri hareket ettirmeye yetecek kadar bol su gelmesi gerekir. Eğer suyunuz normalden az geliyorsa temiz su hattı üzerindeki filtreyi temizletmelisiniz yada suyun debisinin neden azaldığını tespit etmelisiniz.

 

 

kombi çalışıyor petekler çalışmıyor

kombi çalışıyor petekler çalışmıyor

 

 

İSTANBULUN DÖRT BİR YANINA HİZMET VERİYORUZ

İSTANBULUN DÖRT BİR YANINA HİZMET VERİYORUZ

Avrupa Yakası Arnavutköy · Avcılar · Bağcılar · Bahçelievler · Bakırköy · Başakşehir · Bayrampaşa · Beşiktaş · Beylikdüzü · Beyoğlu · Büyükçekmece · Çatalca · Esenler · Esenyurt · Eyüp · Fatih · Gaziosmanpaşa · Güngören · Kâğıthane · Küçükçekmece · Sarıyer · Silivri · Sultangazi · Şişli · Zeytinburnu Anadolu Yakası Adalar · Ataşehir · Beykoz · Çekmeköy · Kadıköy · Kartal · Maltepe · Pendik · Sancaktepe · Sultanbeyli · Şile · Tuzla · Ümraniye · Üsküdar                                                                       

Sıcak su arızası kombilerinzde sıcak su verimi sağlamıyorsa bunun bir den fazla nedeni olabilir. Suyu açtığınızda kombiniz çalışıyor ama su ısınmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilirsiniz ısınmada olan suyun bir kısmı radyatöre karışıyor olabilir. Sıcak su hattına başka yerlerden su karışıyor olabilir sıcak su ile ilgili olan aksamlarında sorun olabilir ptc, ntc, sıcak su akış şalteri, üç yollu vana gibi parçalı arızalanmış olabilir. Bu sorunun giderilmesi için çağrı merkezimizi arayıp servis hizmetimizden yararlanmak istediğiniz belirterek sorunun giderilmesi için usta istemini bildirebilirsiniz ve ustamız size verilen randevu günü ve saatinde adresinizde bulunuyor gelinmeden 1 saat öncede mutlaka arayıp geldiklerini haber veriyorlar. 7/24 hizmet vermekteyiz. profesyonel ustalarımızın son model araçlarında tüm marka ve model kombinin bütün parçaları mümkündür hepside 1. kalite orjinal parçalardır, ve parçaların hepsi 1 yıl firmamızca tarafımızdan garantilidir.

 
  • 0212 625 30 90             0212 427 04 25          0212 232 06 44              0212 578 03 74              0555  984 03 14

Su normal geliyor ama kombi devreye girmiyor ozaman kombinizin kullanım suyu konumunun açık olduğundan kesin  emin olun gerekirse eğer kullanma kılavuzunu okuyun.  Herşey olmuşsa bu demek olurki kombi kullanım suyu sensörü arızalı yada elektronik kartta bir takım sorun var su akışını algılamıyor. Bazı kombilerde sensörler manyetik okuyuculudur. Suyun geçtiği boru üzerine bir pervane koyarlur su aktıkça pervane döner pervane üzerine sabitlenmiş metal parçasıda döner manyetik okuyucu sensör dönüşü algılar ve kombiyi devreye sokar. Bu türbin dediğimiz kısım bazen kireçten ötürü kitleniyor dönmüyor buda cihazın çalışmasını engelliyor.

Sonuç olarak 2 sebep dikkat çekiyor; sensör arızası veya türbin kitlenmesi

 

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor İse

Pompanın temizlenmesi gerekebilir.
Reglaj (yakındaki peteklerin vanalarının kısılması) ayarı yapılması gerekebilir.
Üç yollu vana arızalı olabilir.
Kombi kalorifer hattı vanaları kapalı olabilir.
Tesisat dönüş borusu üzerindeki pislik tutucu tıkalı olabilir.

 

Kombi çalışıyor petekler çalışmıyor arızası durumunda arıza göz önünde bulunduralarak en hızlı servis hizmetini sağlıyoruz. Değerli Müşterilerimize zamanında hizmet sunmanın ne kadar önemli olduğunun farkında olup, müşterilerimizin kombi arızaları teknik servis isteğini kaydetip istedikleri günde ve saatinde adresde bulunuyoruz ustalarımız gelmeden 1 saat önce mutlaka arayıp geldiklerini haber veriyorlar.
Usta tamirci olarak amacımız % 100 müşteri memnuniyetidir.

İstanbul kombi servisi olarak kaliteli hizmet ve profesyonel işçilik, ekonomik fiyat garantisiyle sürekli yanınızda bulunuyoruz.

Tagged with: , , , , , , , , , ,
Posted in Kombi servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIKLA ARA