Kombi ısınınca altından su kaçırıyor arızası

Sıcak yaz aylarında kombi cihazlarımız genellikle sıcak su alma ihtiyacı için kullanılmaktadır ve bu yüzden kombimizi fazla yakma ihtiyacı duymayız. Ama soğuk kış günleri gelince ve kombi fazla yanmaya başlayınca arızaları bir bir ortaya çıkmaktadır.Öncelikli olarak bu şekilde sıkıntı yaşamamak için periyodik kombi bakımı yaptırmanızı önermekteyiz. Şimdi gelelim konumuz olan kombi ısınınca altından su kaçırması olayına. Kimi müşterimiz bu gibi su damlatma durumlarında bizleri arayıp acaba neresini sıkmalıyım gibisinden sorular yöneltsede kombide su damlatma kısmı emniyet valfi denilen parçadan yapmaktadır, ve bu parçadan su akması sizin emniyetiniz için oldukça önem arzetmektedir.

0212 427 04 25 – 0212 625 30 90 – 0212 232 06 44 – 0212 578 03 74

0216 387 83 53 -0555 984 03 14

Emniyet valfleri kapalı sisteminizdeki aşırı oluşan basıncı atmosfere atmaya yarayan bir armatürdür. Bu armatür kapalı ısıtma sisteminizin basınçdan dolayı patlamasını engeller. Aslında kombilerde ısınmadan ve soğumadan kaynaklı olarak basınç düşüş ve yükselişleri tolere edecek bir sistem mevcuttur. Bu sistemin adı kapalı genleşme tankıdır. Kapalı genleşme tankına ayrıca kapalı imbisat tankıda denebilir. Kapalı genleşme tankları kalorifer tesisatınız için gerekli olan basıncı dengelemeye yarar. Örneğin genleşme tankınız olmazsa suyunuz her ısındığında emniyet valfinden fazla basıncı atacaktır. Kombi ısınınca altından su kaçırıyor arızası Ama suyunuz soğuduğu zaman bu sefer kalorifer tesisatınızda çok düşük basınç göreceksinizdir. Bu olayların yaşanmaması için tüm kalorifer tesisatlarında genelşme tankı kullanılır.

Eğer ki kombiniz ısındığında emniyet valfinden (emniyet ventili) su geliyorsa iki arızadan şüphelenmemiz gerekmektedir. Bu arızalardan birisi tesisat doldurma musluğu diğeri ise genleşme tankıdır. Kalorifer doldurma musluğunuzun kapalı olduğuna emin olun. Kapanmıyorsa bu musluğun değişmesi gerekmektedir. Eğer ki tesisat musluğunuzda herhangi bir arıza yoksa bu sefer genleşme tankınızı kontrol etmeniz gerekiyor.

Genleşme tankı, emniyet ventili gibi arızalarınızın çözümünde bizleri 0212 427 04 25 nolu kombi servisi çağrı numaramızdan arayabilirsiniz.

Bu konu ile ilgili başlıca anahtar kelimelerimiz :

ariston kombi su kaçırıyor, buderus kombi su kaçırıyor, vaillant kombi su kaçırıyor, demirdöküm kombi altından su kaçırıyor, baymak kombi altından su kaçırıyor, baymak kombi su damlatıyor,

Kombi ısınınca altından su kaçırıyor arızası dışında kombi sıcak suyu ısıtmıyor konusu hakkında da detaylı bilgiyi bulabilirsiniz sitemizde, kombi sıcak su problemleri, kombi sıcak su arızaları , kombi sıcak su hemen soğuyor , kombi sıcak suyu açınca petekler

 

Tagged with: , , , , , ,
Posted in Kombi servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIKLA ARA