sıcak su arızası

Sıcak Su Arızası

Kombilerde Sıcak Su problemleri en çok görülen arızalarıdır. bu tür arızaların giderilmesi işlemi çok kolaydır. İsminden basit bir arıza gibi dursa da aslında pek çok parçadan olabilir bu problemler. Evinizde yada iş yerinizde Sıcak Su vermeyen kombide ilk bakmamız gereken kalorifer konumu çalışıyor mu olmalıdır. kombide Kalorifer konumunda da ısıtma yapmıyor ise bu arıza Sıcak Su ve Kalorifer konumunda kullanılan ortak parçalardan kaynaklanmaktadır.cihaz Kalorifer konumunda çalışıyor sadece Sıcak Su konumunda çalışmıyor ise arızalı parça Sıcak Su parçalarından kaynaklandığını anlarız sıcak su vermemesine neden olabilecek parça isimleri şöyledir.

  • Kombi Kart tamiri
  • Ntc den kaynaklanabilir
  • pim somunu olabilir
  • sıcak su diyaframından kaynaklı olabilir
  • plaka eşeanjör
  • ana aşanjör den kaynaklı olabilir
  • Gaz valfi 
  • 3 yollu vana dan kaynaklanabilir
kombi servisi

kombi servisi

Sizinde evinizde yada iş yerinizde kombi sıcak su vermiyor gibi problemlere neden oluyor ise ilk yapmanız gereken kombi elektrik bağlantısını kontrol etmek, ikincisi gaz vanasının açık olduğundan emin olmak, üçüncüsü ise Reset tuşuna 3 saniye basılı tutmak, bu önerilen işlemleri yaptıktan sonra hala kombi sıcak su vermiyor ise bizleri arayarak gün içi acil kombi servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Kalorifer Çalışıyor Sıcak Su Vermiyor 

evinizde yada iş yerinizde kalorifer çalışıyor fakat sıcak su vermiyor ise ilk yapmanız gereken Kalorifer tesisatınızı kontrol etmek eğer tesisatta problem yok ise sıcak su arızası verebilecek parçalar kombi markalarına ve modellerine göre farklı olabilir . kombide bulunan Diyafram sistemi ile çalışan su akış şalter li bir cihaz kullanıyorsanız 3 yollu vanada bulunan diyafram contası ilk bakılacak arızadır eğer diyafram contasında arıza varsa hemen servis tarafından değiştirilmesi gerekmektedir. Kombi Diyafram sistemi ile çalışmıyor ise sistemin su akış şalteri arızalı olabilir, kombi su akış şalteri veya tribünü değişmesi gerekebilir. cihazda hala sıcak su vermeme gibi arıza mevcut ise mikro swiç veya kumanda kolu, ntc ( yüzey veya sıcak su sensörü) gibi diğer Sıcak Su parçalarında arıza olabilir, bizi arayarak hemen gün içi servis isteğinde bulunabilirsiniz.

Sıcak Su Ilık Geliyor 

Kombi sıcak suda devreye giriyor fakat su yeteri kadar ısınmıyor gibi bir problem yaşıyorsanız bu arıza da birkaç nedenden kaynaklı olabilir, ilk kontrol edilmesi gereken kombi gücü nedir eğer kombi gücü düşük ise bazı bölgelerimizde bulunan soğuk hava şartlarından kaynaklı soğuk su nedeniyle tam olarak suyu ısıtmama gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Sıcak suyun ılık gelmesindeki nedenlerden birisi de kombinizde bulunan ana aşanjörün veya plaka eşanjörün aşırı kireç tutmasından kaynaklanabilir, Ana Eşanjör kireç ile kaplanmış ise suyu tam anlamıyla ısıtmaz ve verim alamazsınız bu tür bir sorun yaşamamak için kombi bakımını ve ilaçlı petek temizliği işlemini mutlaka her sene yaptırınız. Kombi de Sıcak Suyun yeteri kadar ısınmamasının bir diğer sebebi ise üç yollu vana dır bu üç yollu vana sıcak su ile peteklerin suyunu ayrıştırdığı için eğer çalışmıyor ise sıcak su çeşmeye gelmeden peteklere gidiyor demektir. üç yollu vana değişmez ise eğer yada tamiri yapılmaz ise sıcak suyu açtığınızda petekler de  ısınır. 

Yukarıda size bildirilen arızlar kombilerde en fazla görülen arızalardır ve bu arızaların giderilmesi için bizleri hemen arayabilir. Acil kombi servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


Tagged with: , , , , , ,
Posted in Kombi servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIKLA ARA