Kombi Su Akıtıyor

Kombi cihazları ve bağlantılarında ara ara su akıtması veya kaçakları gibi sorunlar oluşabilir. Bu sorun bir arıza sebebi  olacağı gibi güvenliğiniz için de normal bir durum da olabilir.

Kombinizde meydana gelecek su akıtma sorunları aşağıdaki sebeplerden kaynaknaklanabilir.

Kalorifer tesisatına  fazla su eklemiş olabilirsiniz.
Normal basıncı 1.5 bardır. Kombideki basınç bu değerin üzerinde ise tesisat tahliye vanasından veya  bir kalorifer peteğinin üst köşesinde bulunan hava alma vidasını çevirerek  su tahliyesi yaparak kalorifer tesisat basıncını 1.5 bar değerine indirin.  Kombinin su kaçağı duracaktır.

Kombi Su Akıtıyor

  • Kombi arızaları arasında en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan kombi su damlatma sorunu. Cihazın suyu gereğinden fazla dolmuş olabilir ve su basıncı 1.5 bar olmalıdır.Tesisat bağlantısında aşınma olabilir.
  • İmbisat deposunda genleşme sorunu çıkmış olabilir.
  • Hava tahliye sistemi arızalanmış olabilir.
  • Kombinizin su doldurma vanası arızalanmış olabilir.
  • Kombinizin tesisat bağlantılarında sorun olabilir.

Kombinizin altında bulunan tesisat ve kombi arasında bulunan filtre, vana ve bağlantılarında sorun meydana gelir ve kombi su damlatabilir. Özellikle ucuz oldukları için tercih edilebilen plastik kombi bağlantı seti kullanılması bağlantılardan kaynaklanan su akıtma problemlerini arttırmaktadır. Kombi Su Akıtıyor  Kombi bağlantı seti alırken prinç setlerden almanızı tavsiye ederiz. Su kaçağının ek yerlerinden yada vanalardan gelip gelmediğini kontrol ediniz. Ek yerlerinden veya vanalardan kaçırıyorsa bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

 

 

 

 

Kombi Su Akıtıyor

Kombi Su Akıtıyor

 

 

Kombinin imbisat (genleşme tankı) deposunda problem olabilir.
Kombiler  kış aylarında kalorifer devresi çalıştığında tesisat devresinin ısınması ile genleşen suyun tehlike yaratmaması için fazla basıncını genleşme tankına alırlar. Genleşme tankı içinde bulunan şambrel hasar görür veya basıncında düşme meydana gelirse tesisattaki basınç artışlarını dengeleyemez ve tesisattaki basınç hızla yükselir. Bu sebeple kombilerde ikinci bir emniyet sitemi olan emniyet ventilinden artan basıncı düşürecek kadar suyu dışarı atar. Kombi Su Akıtıyor Bu sebeple kombi altında su kaçırması meydana gelir. Bu aslında sizin ve kombi tesisatının güvenliği içindir. Genleşme tankının yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir. Bu durumda yetkili kombi servisine başvurabilirsiniz. Arzu ederseniz bizde yardımcı olabiliriz ve kombiniz su damlatmayı keser.

Kombinizin su doldurma vanası tamirgerekebilir.
Kombinizi altında bulunan su doldurma vanası arızalanmış ve su damlatıyor olabilir. Suyun buradan gelip gelmediğini kontrol ediniz. Buradan geliyorsa yetkili servisinizi arayınız.

Tüm kontrollerinize rağmen sorununuz devam ediyorsa bizden yardım isteyebilirsiniz.

  • 0212 625 30 90                 0212 427 04 25                0212 232 06 44                  0212 578 03 74             0555 984 03 14  

 

İstanbul’un bütün semtlerine 7/24 servisimiz vardır.

 

İSTANBUL’DA 7/24 HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER

Avrupa Yakası Arnavutköy · Avcılar · Bağcılar · Bahçelievler · Bakırköy · Başakşehir · Bayrampaşa · Beşiktaş · Beylikdüzü · Beyoğlu · Büyükçekmece · Çatalca · Esenler · Esenyurt · Eyüp · Fatih · Gaziosmanpaşa · Güngören · Kâğıthane · Küçükçekmece · Sarıyer · Silivri · Sultangazi · Şişli · Zeytinburnu Anadolu Yakası Adalar · Ataşehir · Beykoz · Çekmeköy · Kadıköy · Kartal · Maltepe · Pendik · Sancaktepe · Sultanbeyli · Şile · Tuzla · Ümraniye · Üsküdar     

 İstanbulun bütün ilçelerine ve semtlerine 7/24 hizmet vermekteyiz tek yapmanız gereken numaralımızdan birini arayıp servisimizden yararlanmak istediğinizi söylemek ve daha sonradan istediğiniz gün ve saatte profesyonel ustalarımız aynı gün ve saatte kapınzda oluyor mutlaka ustalarımız gelmeden sizi 1 saat önceden geliceklerini haber veriyorlar profesyonel ustalarımızın son model araçlarında tüm markalın ve modellerin cihazınıza uygun yedek parçası bulunuyor ve yaptıkları işlem için 1 sene garanti veriyorlar 7/24 hizmet vermekteyiz senelerdir ısıtma ve soğutma cihazlarının sorunlarıyla ilgilenmekteyiz sorununuz ne olursa olsun dert etmeyin sorun ne olursa olsun ilgilenmekteyiz profesyonel ustalarımıza bırakın işiniz ve içiniz rahat etsin.

%100 Müşteri memnuniyeti %100 kalite ve güven işinizi usta ellere bırakın içiniz rahat etsin Usta tamirci

 

 

Tagged with: , , , , ,
Posted in Kombi servisi
One comment on “Kombi Su Akıtıyor
  1. Semih dedi ki:

    Kombi su akıtıyordu bende intertten kombi servislerine baktım ve ustatamirci adlı kombi klima doğalgaz servisini çagırdım kaydımı alarak gelip baktılar arızayı gördüler ve benimde onayımla yaptılar kombinin artık su akıtma problemi kalmadı çok teşekkürler arkadaşlar hayırlı günler iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIKLA ARA